Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

Vinařství Lahofer

Aby bylo víno opravdu lahodné, vyžaduje tu nejlepší péči. Proces výroby je velmi náročný na spotřebu vody, hygienu a správné odvodnění v celém provozu. Proto mají ti nelepší vinaři vysoké požadavky na výrobní zařízení. K nejúspěšnějším z nich patří Vinařství Lahofer, které obhospodařuje 430 hektarů vinohradů na Znojemsku. V areálu vinařství vyrostla nedávno nová budova ve tvaru vlny, která souzní s okolními vinohrady. V jejích útrobách pracuje nejmodernější zařízení, na jehož dodávkách se podílela společnost ACO.

Galerie

Stavba nového reprezentativního sídla firmy ve vinici U Hájku začala na podzim 2017 a byla dokončena po dvou letech. Na první pohled zaujme svým jedinečným architektonickým provedením. Organický tvar se jemně vlní jako okolní krajina plná malebných vinohradů. Stavba ukrývá jak administrativní zázemí, degustační místnosti a vinotéky, tak i výrobnu, kde vznikají jedny z nejlepších vín v České republice. Návrh budovy vznikl v brněnském studiu Ondřeje Chybíka a Michala Krištova a vyjadřuje respekt k vinařskému řemeslu a jeho tradici.

Respekt k výrobě vína je pak patrný i z vnitřního vybavení budovy. Leccos zůstává na první pohled skryto, ale to technologiím neubírá na významu. Právě naopak. Při produkci vína je důležitá voda, vyřešení odpadů a vnitřní odvodnění. Odvodnění jsme realizovali pro všechny části technologie zpracování vína – od lisovny, přes sklepy s tanky až po lahvovací linky

ACO hygienické žlaby

ACO hygienické vpust