Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

Vinařství Lahofer

Stavba nového reprezentativního sídla firmy ve vinici U Hájku začala na podzim 2017 a byla dokončena po dvou letech. Na první pohled zaujme svým jedinečným architektonickým provedením. Organický tvar se jemně vlní jako okolní krajina plná malebných vinohradů. Stavba ukrývá jak administrativní zázemí, degustační místnosti a vinotéky, tak i výrobnu, kde vznikají jedny z nejlepších vín v České republice. Návrh budovy vznikl v brněnském studiu Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa a vyjadřuje respekt k vinařskému řemeslu a jeho tradici.

Respekt k výrobě vína je pak patrný i z vnitřního vybavení budovy. Leccos zůstává na první pohled skryto, ale to technologiím neubírá na významu. Právě naopak. Při produkci vína je důležitá voda, vyřešení odpadů a vnitřní odvodnění. Odvodnění jsme realizovali pro všechny části technologie zpracování vína – od lisovny, přes sklepy s tanky až po lahvovací linky

Galerie