Žádné levné náhražky. Ale odvodnění, které vydrží

Férovost. Na té si zakládáme, ať už jednáme s investorem, projektantem nebo stavební firmou. Proto vždy respektujeme technické parametry projektu a navrhujeme odvodnění, které na místě vydrží léta.

Takové řešení není vždy nejlevnější. Ale ve výsledku ušetří starosti a peníze vám i investorovi. Protože o dobře zvoleném odvodnění roky vůbec nevíte, neřešíte jeho opravy nebo nedostatečný průtok vody díky malé hltnosti žlabu.

Reklamace a následné opravy

To co podceníte během stavby, se vám často vrátí zpět jako bumerang v podobě reklamací. Neadekvátní náhrady odvodňovacích prvků sice přinesou v první fázi úsporu, ale často i následné náklady související s opravami poškozeného odvodnění a omezení provozu. Na parkovišti s velkým provozem lehčí i těžší dopravy pak logicky nemůže být např. plastový žlab.

Bezpečnost na prvním místě

Asi už jste někdy viděli takový žlab: Zničený, popraskaný, kusy žlabu chybí. Není starý, jen špatně zvolený. A dost možná způsobí nehodu.

Neriskujte něco takového u svého projektu. Nekvalitní žlaby ohrožují chodce i provoz. Jakmile voda přestane odtékat, začne se hromadit na místě a nehoda na sebe nenechá dlouho čekat.


Ptejte se. Jsme tu pro vás.Martin Stopka

Praha a Střední Čechy

e-mail: MStopka@aco.cz

+420 602 210 822
Ondřej Fortelka

Praha a Střední Čechy

e-mail: OFortelka@aco.cz

+420 739 243 022
Jaroslav Hupfer

Severozápadní Čechy

e-mail: JHupfer@aco.cz

+420 739 242 946

Tomáš Černík

Severovýchodní Čechy

e-mail: TCernik@aco.cz

+420 602 780 818
Ing. Richard Mičánek

Jižní Morava

e-mail: RMicanek@aco.cz

+420 724 011 716
Ing. Milan Heczko

Severní Morava

e-mail: MHeczko@aco.cz

+420 602 737 907

Jaké jsou možnosti odvodnění?
Deckline - žlaby speciálně určené pro parkovací domy


Vhodné pro betonové podlahy.

ACO DRAIN® Deckline S odvodňovací žlaby jsou 100% těsné, vyrobené z nerezové oceli s vhodnými rošty z nerezové oceli.

Vhodné pro stěrkové plochy podlach.

ACO DRAIN® Deckline SF odvodňovací žlaby jsou 100% těsné, vyrobené z nerezové oceli, vybavené přírubou pro snadné napojení stěrkové podlahy. Vhodné rošty z nerezové oceli dotvoří výsledný vzhled.

Pro montáž do asfaltu.

ACO DRAIN® Deckline P dvodňovací žlaby jsou 100% těsné, vyrobené zpolymerbetonu, s nízkou konstrukční výškou. Vhodné rošty z kompozitu nebo litiny dotvoří výsledný vzhled.Ploché žlaby z polymerového betonu jsou ideálním řešením pro odvodnění parkovacích podlaží.

Plochý žlab je obzvláště robustní a odolný. Volitelně je pak k dispozici s těsněným odtokovým otvorem nebo s předtvarováním pro odtokový otvor.

ACO Ploché žlaby

Jak správně čistit odpadní vody?

Použití: Výtahové šachty, myčky, automobilové dílny, podzemní garáže a parkovací domy.

Odlučovač lehkých kapalin Coalisator-P je vybaven nosným košem a koalescenčním filtrem. Odlučovače mají servisní otvor o průměru 450 mm. Volitelné lze připojit signalizační systémy. V závislosti na aplikaci lze nástavec varianty pro pozemní instalaci na stavbě výškově zkrátit.

Použití: Čerpací stanice, mycí linky, letiště, průmyslové a komerční plochy.

Oleosmart-G vyrobený z GRP s instalovanou bezfiltrovou multikanálovou technologií je prakticky bezúdržbový. Významnou výhodou je snadná instalace a nízká hmotnost díky inovativnímu GRP materiálu. Oleosmart-G přesvědčí svojí účinností sedimentace více jak 90%. Inspekční vstupní otvor může být použit pro zkoušku těsnosti.

Použití: Čerpací stanice, mycí linky, letiště, průmyslové a komerční plochy.

Díky inovativní multikanálové technologii se Oleosmart-C stává prakticky bezúdržbový a nabízí maximální provozní bezpečnost.

Stejně jako Oleosmart-G vyrobený z GRP, je Oleosmart-C bezfiltrový odlučovač a přesvědčí svojí účinností sedimentace více jak 90%. Inspekční vstupní otvor může být použit pro zkoušku těsnosti.

Jak zadržovat dešťovou vodu a jak ji správně vsakovat?


Modulární infiltrační systém je vhodný pro

  • Zachycení dešťové vody
  • Skladování dešťové vody
  • Zasakování déšťové vody

Ve srovnání s konvenčními řešeními, stohovatelnost základních prvků snižuje náklady na dopravu a tím i spotřebu CO2 a zároveň i požadavky na skladovací prostor i prostor na staveništi o více než polovinu.

Neomezená kontrola a údržba celého plošného systému je možná díky otevřenosti systému.

ACO Stormbrixx HD a SD

Konstrukce vírového regulátoru průtoku ACO Q-Brake je založena na mechanickém principu víření vody fungující bez jakýkoliv pohyblivých částí.

Na rozdíl od běžných metod, ACO Q-Brake Vortex je méně náchylný k zanesení a umožňuje vyšší průtok i při nižší úrovni vody (nižší vodní sloupec).


Q-Brake regulátor průtoku

Norma EN 1433

Odvodňovací žlábky pro dopravní a pěší plochy. Klasifikace, konstrukční zásady, zkoušení, označování a hodnocení shody..

Norma EN 124

Poklopy a vtokové mříže pro dopravní plochy.

Norma EN 858-1

Odlučovače lehkých kapalin.

TOP