Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

Žádné levné náhražky. Ale odvodnění, které vydrží

Férovost. Na té si zakládáme, ať už jednáme s investorem, projektantem nebo stavební firmou. Proto vždy respektujeme technické parametry projektu a navrhujeme odvodnění, které na místě vydrží léta.

Takové řešení není vždy nejlevnější. Ale ve výsledku ušetří starosti a peníze vám i investorovi. Protože o dobře zvoleném odvodnění roky vůbec nevíte, neřešíte jeho opravy nebo nedostatečný průtok vody díky malé hltnosti žlabu.

Reklamace a následné opravy

To co podceníte během stavby, se vám často vrátí zpět jako bumerang v podobě reklamací. Neadekvátní náhrady odvodňovacích prvků sice přinesou v první fázi úsporu, ale často i následné náklady související s opravami poškozeného odvodnění a omezení provozu. Na parkovišti s velkým provozem lehčí i těžší dopravy pak logicky nemůže být např. plastový žlab.

Bezpečnost na prvním místě

Asi už jste někdy viděli takový žlab: Zničený, popraskaný, kusy žlabu chybí. Není starý, jen špatně zvolený. A dost možná způsobí nehodu.

Neriskujte něco takového u svého projektu. Nekvalitní žlaby ohrožují chodce i provoz. Jakmile voda přestane odtékat, začne se hromadit na místě a nehoda na sebe nenechá dlouho čekat.


Ptejte se. Jsme tu pro vás.

Martin Stopka

Praha a Střední Čechy

e-mail: MStopka@aco.cz

+420 602 210 822
Ondřej Fortelka

Praha a Střední Čechy

e-mail: OFortelka@aco.cz

+420 739 243 022
Jaroslav Hupfer

Karlovarský a Ústecký kraj

e-mail: JHupfer@aco.cz

+420 739 242 946

Tomáš Černík

Severovýchodní Čechy

e-mail: TCernik@aco.cz

+420 602 780 818
Ing. Milan Heczko

Severní Morava

e-mail: MHeczko@aco.cz

+420 602 737 907

Jaké jsou možnosti odvodnění?


Deckline - žlaby speciálně určené pro parkovací domy


Vhodné pro betonové podlahy.

ACO DRAIN® Deckline S odvodňovací žlaby jsou 100% těsné, vyrobené z nerezové oceli s vhodnými rošty z nerezové oceli.

Vhodné pro stěrkové plochy podlach.

ACO DRAIN® Deckline SF odvodňovací žlaby jsou 100% těsné, vyrobené z nerezové oceli, vybavené přírubou pro snadné napojení stěrkové podlahy. Vhodné rošty z nerezové oceli dotvoří výsledný vzhled.

Pro montáž do asfaltu.

ACO DRAIN® Deckline P dvodňovací žlaby jsou 100% těsné, vyrobené zpolymerbetonu, s nízkou konstrukční výškou. Vhodné rošty z kompozitu nebo litiny dotvoří výsledný vzhled.

Ploché žlaby z polymerového betonu jsou ideálním řešením pro odvodnění parkovacích podlaží.

Plochý žlab je obzvláště robustní a odolný. Volitelně je pak k dispozici s těsněným odtokovým otvorem nebo s předtvarováním pro odtokový otvor.

ACO Ploché žlaby

Jak správně čistit odpadní vody?

Použití: Výtahové šachty, myčky, automobilové dílny, podzemní garáže a parkovací domy.

Odlučovač lehkých kapalin Coalisator-P je vybaven nosným košem a koalescenčním filtrem. Odlučovače mají servisní otvor o průměru 450 mm. Volitelné lze připojit signalizační systémy. V závislosti na aplikaci lze nástavec varianty pro pozemní instalaci na stavbě výškově zkrátit.

Použití: Čerpací stanice, mycí linky, letiště, průmyslové a komerční plochy.

Oleosmart-G vyrobený z GRP s instalovanou bezfiltrovou multikanálovou technologií je prakticky bezúdržbový. Významnou výhodou je snadná instalace a nízká hmotnost díky inovativnímu GRP materiálu. Oleosmart-G přesvědčí svojí účinností sedimentace více jak 90%. Inspekční vstupní otvor může být použit pro zkoušku těsnosti.

Použití: Čerpací stanice, mycí linky, letiště, průmyslové a komerční plochy.

Díky inovativní multikanálové technologii se Oleosmart-C stává prakticky bezúdržbový a nabízí maximální provozní bezpečnost.

Stejně jako Oleosmart-G vyrobený z GRP, je Oleosmart-C bezfiltrový odlučovač a přesvědčí svojí účinností sedimentace více jak 90%. Inspekční vstupní otvor může být použit pro zkoušku těsnosti.

Jak zadržovat dešťovou vodu a jak ji správně vsakovat?


Modulární infiltrační systém je vhodný pro

  • Zachycení dešťové vody
  • Skladování dešťové vody
  • Zasakování déšťové vody

Ve srovnání s konvenčními řešeními, stohovatelnost základních prvků snižuje náklady na dopravu a tím i spotřebu CO2 a zároveň i požadavky na skladovací prostor i prostor na staveništi o více než polovinu.

Neomezená kontrola a údržba celého plošného systému je možná díky otevřenosti systému.

ACO Stormbrixx HD a SD

Konstrukce vírového regulátoru průtoku ACO Q-Brake je založena na mechanickém principu víření vody fungující bez jakýkoliv pohyblivých částí.

Na rozdíl od běžných metod, ACO Q-Brake Vortex je méně náchylný k zanesení a umožňuje vyšší průtok i při nižší úrovni vody (nižší vodní sloupec).


Q-Brake regulátor průtoku

Norma EN 1433

Odvodňovací žlábky pro dopravní a pěší plochy. Klasifikace, konstrukční zásady, zkoušení, označování a hodnocení shody..

Norma EN 124

Poklopy a vtokové mříže pro dopravní plochy.

Norma EN 858-1

Odlučovače lehkých kapalin.