Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

Malšovická aréna

V Hradci Králové vznikla mezi lety 2022 a 2023 nová, moderní sportovní oáza, nahrazující starý Všesportovní stadion z roku 1970. Ten svými parametry a stavem už nevyhovoval současným standardům, a tak se klub rozhodl pro jeho renovaci a modernizaci.

V posledních letech totiž starý stadion, na němž byla v roce 1985 přistavěna ikonická tribuna lízátka, nedostačoval pro prvoligové akce, a tak byla potřeba nová multifunkční aréna. Během návratu Hradce Králové do nejvyšší soutěže museli fanoušci strávit sezóny 2021/22 a 2022/23 v dočasném azylu, v Lokotrans aréně v Mladé Boleslavi.

Projekt modernizace byl schválen radnicí v březnu 2021 a na jeho výstavbě se podílelo konsorcium firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont.

Slavnostní otevření nového stadionu proběhlo 3. září 2023. Nové aréna disponuje kapacitou 9 300 sedadel, čímž se řadí mezi největší fotbalové stadiony v České republice.

Galerie