Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

Dvoufázové odlučování tuků

Dvoufazove Odlucovani Video

Aby se personál kuchyně mohl soustředit na vaření, musí být správně vyřešeno tukové hospodářství. Komerční kuchyně během svého každodenního provozu vyprodukují také množství odpadní vody, která vzniká umývání nádobí a gastro zařízení. Jednou z hlavních součástí této odpadní vody jsou tuky, oleje a mastnota (TOM).

Toto může způsobit ucpání potrubí a kanalizace a to je významný problém jak pro provozovatele kuchyní tak i pro města a obce. Odpadní voda jzůstává zablokována v budově! Abychom zabránili těmto problémům s ucpáním kanalizace navrhujeme použití odlučovače tuků (dle EN 1825) k odstranění a sběru TOM před vstupem do kanalizace. Jedná se o jednofázové čištění.

Odpad se ale může ucpat ještě dříve, než se dostane do odlučovače tuků. Z tohoto důvodu je potřeba chránit i samotný kuchyňský odpad. Za tímto účelem jsme vyvinuli poddřezový lapač tuků s vnějším zásobníkem. Spolu s velkým odlučovačem tuků se tak jedná o dvoufázové odlučování tuků, zaručující maximální ochranu potrubí i kanalizace.


1. fáze čištění - odlučovač tuku EN 1825

ACO nabízí nejkomplexnější řadu odlučovačů tuků na trhu. Naše výrobky se dodávají v široké škále velikostí a náš sortiment zahrnuje jak volně stojící odlučovače, tak i ty u kterých je vyžadována instalace do zmemě. To znamená, že můžeme provozovatelům kuchyní poskytnout řešení pro separaci tuků, které dokonale splňuje jejich požadavky bez ohledu na množství produkované odpadní vody. Šíře ACO portfolia také umožňuje, že nemusíte nutně objednávat ten největší odlučovač, abyste pokryli potřeby i menších kuchyní.

  • Průmyslové řešení
  • Ochrana kanalizačního systému
  • Hlavní prvek separace tuku
  • dle ČSN EN 1825

Náš online plánovač vám umožní najít odlučovač, který bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům.

Návrh odlučovače tuku


2. fáze čištění - zařízení instalované v kuchyni

Poddřezový lapač tuku s vniějším zásobníkem je navržen tak, aby chránil samotnou budovu ve které se provozovna nachází, protože pomáhá předcházet hromadění TOM v potrubních systémech budov. Toto řešení může být také použito v těch provozovnách, kde je pouze omezený prostor a nelze tak v nich instalovat větší odlučovač tuků.

  • Předčištění tuků, olejů a mastnoty
  • Ochrana vnitřní kanalizace
  • Prodloužení doby údržby velkého odlučovače (1. fáze)
  • Separovaný tuk nezůstává v zařízení

Máte zájem o nezávaznou konzultaci ?

Pomůžeme vám navrhnout a / nebo nainstalovat nejúčinnější systémy pro odvodnění a odlučování tuků pro vaši kuchyni. Nenechte si ujít tuto příležitost získat bezplatnou konzultaci od našich odborníků.