Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

ACO Voronoi a spojení s přírodou

Příroda jako zdroj inspirace

Unikátní vzor, ​​který je základem litinového roštu Voronoi pro odvodňovací žlaby ACO, má své kořeny i v kráse přírody. Zdánlivě náhodné uspořádání geometrických tvarů, za nimiž je algoritmus skryt, lze také nalézt například na kůži žirafy, v jemných žilkách listu nebo jako struktura v jemných křídlech vážky. I když se podíváte na povrch vyschlé půdy, i zde najdete podobný vzor.

Tyto vjemy z přírody inspirovaly francouzského designéra a vítěze v oblasti životního prostředí Franca Magné při návrhu roštu Voronoi. Zaměřuje se zde především na environmentální povědomí a inovativní chování. Místo předmětů vytváří skutečné zážitky.

Originální design

„Jako pro designéra byl pro mě projekt ACO výzvou. Obzvláště zajímavé bylo ponořit se do tohoto každodenního procesu, který je obvykle spojen spíše s technickým vývojem než s designovým aspektem. Projekt zahrnoval jak rozměr estetický, tak i technický a dlouhodobě udržitelný. Byla vyvinuta architektonická identita, která vytváří sociální a ekologické spojení. ACO mi dalo tvůrčí svobodu navrhnout impozantní a originální design. “- Franck Magné

Díky organickému motivu rošt zapadá do celkového konceptu okolního prostředí. Díky slitině železa a uhlíku je povrchový vzhled zachován i za různých povětrnostních podmínek. Rošt zároveň splyne s okolím, ať už jde o přírodu nebo architektonický koncept budov a okolních ploch.

Pracujete i vy právě teď na novém projektu? Projděte si i vy naše řešení pro odvodnění a využijte knihovnu BIM souborů, která vám usnadní práci.

.