Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

Sklepní světlíky

Sklepy se stále více využívají jako rozšíření obytného prostoru. Ať už chcete používat sklep jako skladovací nebo obytný prostor, vždy byste měli myslet na jeho odvodnění. Poradíme vám jak spolehlivě a bezpečně odvést vodu.

ACO nabízí komplexní řešení v oblasti řízení dešťové vody. Rádi Vám pomůžeme s plánováním a realizací odvodnění v soukromém, obchodním i průmyslovém sektoru.Volba správného sklepního okna

Sklepní okna vytvářejí příjemnější prostory a zajišťují přirozené osvětlení sklepa. Pokud chcete obzvláště světlý prostor, mělo by okno mít co největší plochu skla. Zvláštní pozornost věnujte také termoizolačním vlastnostem.

Kvalitní sklepní okno je zvukotěsné a odolné proti poryvům větru a deště. I bezpečnostní detaily mohou hrát důležitou roli při výběru vašeho sklepního okna.

V době významných změn klimatu se stále častěji vyskytují silné srážky. Okna by tedy měla být vodotěsná, aby zajistila ochranu majetku v suterénu.

Přirozené světlo a čerstvý vzduch

Vedle sklepních oken umožňují přístup světla a čerstvého vzduchu i sklepní světlíky. Podobně, stejně jako u sklepních oken byste měli přemýšlet o tom, jaké požadavky by měl světlík splňovat.

Pokud chcete po světlíku pojíždět, potřebuje obzvláště pevný a odolný rošt. Existují ale i světlíky, které jsou pouze pochozí.

Stejně jako u oken, tak i zde hraje důležitou roli tepelná izolace.

Pokud je světlík zároveň vodotěsný, jste na bezpečném místě.

Přírodní katastrofy - jak se vyhnout vytopení?

Z čistě ekonomických důvodů je kanalizační systém určen pouze pro normální množství dešťové vody. Během silných srážek nebo prudkých dešťů je pak systém zcela přetížen. Může dokonce dojít i ke zpětnému vzdutí vody.

Pokud jde o takovou situaci, může být velmi užitečná ochrana proti zpětnému vzdutí. Ochrání váš sklep před tím, že odpadní voda proudí zpět a zničí nejen samotný sklep ale i veškerý majetek.

Můžete si vybrat manuální nebo elektrickou zpětnou klapku.

Čerstvý vzduch a přirozené světlo

Sklepní okno ACO Therm® 3.0 poskytuje optimální tepelnou izolaci a je standardně třívrstvé.

Standardní provedení, ale i verze pro pasivní domy jsou vždy odolné proti povodním nebo vloupání a nabízejí největší možnou plochu skla.

Protože jsou sklepní světlíky ACO vyrobené z polypropylenu nebo plastu vždy vyztuženého skleněnými vlákny, jsou rozměrově stabilní a mají dlouhou životnost.

Kromě toho jsou volitelně pojízdné nebo pochozí. Zatížení je přes kotevní místa rozloženo do skořepiny světlíku.

ACO Therm® Block je k dispozici pro standardní a vodotěsnou montáž.

Ochrana proti zpětnému vzdutí

Rozsáhlá nabídka zpětných klapek ACO poskytuje efektivní ochranu proti vniknutí odpadních vod zpět do budovy.

Zpětné klapky ACO se snadno instalují a manipulace s nimi je velmi snadná. Jsou spolehlivé, bezpečné a ideální pro novostavby i rekonstrukce.

V závislosti na typu mohou čerpací zařízení ACO vyrobené z plastu nebo nerezové oceli překonat výškové rozdíly až do 20 m. V závislosti na objemu jsou vhodné jak pro jednogenerační i vícegenerační rodinné domy, tak i pro komerční a průmyslové budovy.

Čerpací zařízení jsou určena jak pro šedou, tak i černou vodu a mohou být použity i za vysokotlaké odlučovače tuků.

Norma EN 14351-1

Okna a dveře - standardy produktu, výkonnostní charakteristiky

Norma EN 13564

Zpětné armatury pro vnitřní kanalizaci

Norma EN 12056

Vnitřní kanalizace - gravitační systémy

Michal Pátek

Technický konzultant a podpora prodeje


Západní, jižní a východní Čechy

Mobil: +420 603 144 665
Fax: +420 567 121 729

mpatek@aco.cz

Jana Klapková

Technický konzultant a podpora prodeje


Praha a střední Čechy

Mobil: +420 725 793 073
Fax: +420 567 121 729

jklapkova@aco.cz