Koupelny a Wellness centra

Stále více stavitelů a architektů se spoléhá na velkorysý a bezbariérový design koupelny. Tento trend můžeme nalézt už v tradiční kultuře Orientu i v moderních luxusních lázních.

Charakteristickými znaky této architektury jsou čisté konstrukce, vysoce kvalitní materiály a sprchy v úrovni podlahy. Bezbariérové sprchy jsou pohodlné, ale i bezpečné. Nejen proto jsou zvláště vhodné pro osoby s tělesným postižením. Podlahové odtokové systémy představují také nové estetické a designové možnosti. Jako poskytovatel komplexního řešení pro odvodnění nabízí ACO spoustu moderních a designových produktů.

Snadná instalace, důmyslný design

Jak časově náročná a komplikovaná je instalace? Zaměřte se také na své vlastní speciální požadavky. Zvláště výhodné je, když je zvolen výrobek správné délky a výšky podle Vaší stavební situace.

Vynikající odvodňovací výkon

Sprchové žlaby ACO také nabízejí velmi dobrý odvodňovací výkon. Už žádné ucpané sprchy a sprchové kouty. Při výběru sprchového žlabu mějte na poaměti požadovanou šířku a kapacitu odtoku.Čistý design - snadné čištění

V koupelně je obzvláště důležitá maximální hygiena. Sprchový žlab by měl být obzvláště snadno čistitelný. Kromě snadného přístupu k tělu žlabu hrají důležitou roli také použité materiály a tvar. V nepřístupných rozích mohou snadno ulpívat nečistoty. Jedná se tak o dokonalou půdu pro množení bakterií.

Zaoblené tvary a hygienické materiály (jako je nerezová ocel) charakterizují kvalitní výrobky.

Odvodnění jako významný prvek koupelny

Koupelny a wellness centra slouží pro odpočinek a poskytují místo pro relaxaci. Moderní designové koupelny by měly také přinést pocit luxusu. Neobvyklé odvodnění může sloužit jako absolutní vrchol v těchto oblastech.

Designové rošty, minimalistické štěrbinové žlaby stejně tak jako zakázkové provedení poskytují každému hotelovému pokoji, lázním nebo privátní koupelně možnost přizpůsobení.

Jaké jsou možnosti odvodnění?

ACO ShowerDrain E+ je naší vlajkovou lodí mezi sprchovými žlaby.

Žlab je kompletně vyroben z nerezové oceli. A to včetně odtokové komory, která je pevně svařena s tělem žlabu.

Řada E+ je vybavena sekundární drenáží pro rychlé vysoušení hydroizolační vrstvy. Samozřejmostí je také továrně připojený izolační límec, pro bezpečné napojení.

Integrovaná sekundární drenáž umožňuje rychlé vysoušení hydroizolační vrstvy i při použití obkladů z přírodního kamene.

Široká paleta roštů z nerezové oceli a skla splňuje nejvyšší nároky na design.

Sprchové žlaby E+ jsou k dispozici s podlahovou nebo stěnovou přírubou.

ACO Showerdrain M+ je modulární variantou v našem portfoliu sprchových žlabů.

Tělo žlabu je vyrobeno z nerezové oceli. Odtoková komora je vyrobena z plastu a umožňuje otáčení o 360 stupňů.

Řada M+ disponuje, stejně jako E+, sekundární drenáží pro rychlé vysoušení hydroizolační vrstvy. Samozřejmostí je i továrně připojený izolační límec pro její bezpečné napojení.

Moderní vzhled vzhled je korunován designovými rošty z nerezové oceli nebo skla.

Sprchové žlaby M+ jsou k dispozici s podlahovou nebo stěnovou přírubou (límcem).Hledáte subtilní řešení sprchového žlabu? Zalíbilo se Vám řešení stěnového vtoku? Preferujete klasické provedení žlabu nebo hledáte ekonomicky výhodné řešení v kvalitě ACO? U nás si vybere každý!

Podívejte se na kompletní portfólio sprchových žlabů značky ACO ShowerDrain.

Kompletní sortiment ACO ShowerDrain

Přechod mezi podlahou sprchy a koupelny

Přechodové lišty ACO ShowerStep jsou určeny k instalaci mezi prostor bezbariérového sprchového koutu a přilehlou podlahu koupelny.

ACO ShowerStep poskytuje atraktivní přechod mezi oběma oblastmi a zajišťuje čistý detail. Vyznačuje se snadnou montáží, která šetří čas. Zároveň chrání i okraje přilehlé dlažby. Tento přechodový prvek je navržen pro přímou instalaci skleněné zástěny.Klasické bodové odvodnění pro koupelny

ACO ShowerPoint Easyfow nabízí klasické řešení odvodnění sprchy. V naídce je provedení s designovým roštem z leštěné nerezové oceli. Kruhový nebo čtvercový tvar, navíc s možností uzamčení. Je možné zvolit i skleněné kryty nebo kryt pro zadláždění.

Vysoká odtoková kapacita zaručuje dostatečný odvodňovací výkon. A to i při použití vysokoprůtokových sprchových armatur.

Jaké jsou možnosti odvodnění pro lázně, wellness a aquaparky?

ACO FlexDrain SD jsou sprchové žlaby, se spádovaným dnem. Jsou vyráběny na zakázku dle individuálních požadavků. Jejich největší uplatnění je v lázních, wellness centrech, aquaparcích nebo sportovních areálech.

Díky spádovanému dnu lze použít méně výpustí pro delší linie, než by bylo nutné pro standardní sprchové žlaby. Jedná se o alternativu k štěrbinovým žlabům 8. Na rozdíl od nich přináší snadnější možnost čištění, díky snímatelnému roštu.

ACO štěrbinové žlaby 8 jsou vyráběny na zakázku dle individuálních požadavků. Jejich největší uplatnění je v lázních, wellness centrech, aquaparcích nebo sportovních areálech. Díky zakázkovému charakteru výroby je možná velká variabilita. Lze přizpůsobit délky a vytvořit různé tvary, např. L, T, U, apod.

Jedná se o téměř neviditelné odvodnění vnitřních prostor s dostatečnou kapacitou. Vyhoví tak i v náročném prostředí protiskluzných povrchů.

Norma ČSN EN 1253-1

Podlahové vpusti a střešní vtoky.

Norma ČSN 75 6760

Vnitřní kanalizace.

TOP