Prohlížeč není podporován

Používáte starý prohlížeč, který více nepodporujeme. Zvažte prosím použití modernějšího webového prohlížeče jako je Microsoft Edge, Google Chrome nebo Firefox, abyste dosáhli co nejlepší uživatelské zkušenosti při používání webových stránek.

Koupelny a Wellness centra

Stále více stavitelů a architektů se spoléhá na velkorysý a bezbariérový design koupelny. Tento trend můžeme nalézt už v tradiční kultuře Orientu i v moderních luxusních lázních.

Charakteristickými znaky této architektury jsou čisté konstrukce, vysoce kvalitní materiály a sprchy v úrovni podlahy. Bezbariérové sprchy jsou pohodlné, ale i bezpečné. Nejen proto jsou zvláště vhodné pro osoby s tělesným postižením. Podlahové odtokové systémy představují také nové estetické a designové možnosti. Jako poskytovatel komplexního řešení pro odvodnění nabízí ACO spoustu moderních a designových produktů.

Snadná instalace, důmyslný design

Jak časově náročná a komplikovaná je instalace? Zaměřte se také na své vlastní speciální požadavky. Zvláště výhodné je, když je zvolen výrobek správné délky a výšky podle Vaší stavební situace.

Vynikající odvodňovací výkon

Sprchové žlaby ACO také nabízejí velmi dobrý odvodňovací výkon. Už žádné ucpané sprchy a sprchové kouty. Při výběru sprchového žlabu mějte na poaměti požadovanou šířku a kapacitu odtoku.

Čistý design - snadné čištění

V koupelně je obzvláště důležitá maximální hygiena. Sprchový žlab by měl být obzvláště snadno čistitelný. Kromě snadného přístupu k tělu žlabu hrají důležitou roli také použité materiály a tvar. V nepřístupných rozích mohou snadno ulpívat nečistoty. Jedná se tak o dokonalou půdu pro množení bakterií.

Zaoblené tvary a hygienické materiály (jako je nerezová ocel) charakterizují kvalitní výrobky.

Odvodnění jako významný prvek koupelny

Koupelny a wellness centra slouží pro odpočinek a poskytují místo pro relaxaci. Moderní designové koupelny by měly také přinést pocit luxusu. Neobvyklé odvodnění může sloužit jako absolutní vrchol v těchto oblastech.

Designové rošty, minimalistické štěrbinové žlaby stejně tak jako zakázkové provedení poskytují každému hotelovému pokoji, lázním nebo privátní koupelně možnost přizpůsobení.

Jaké jsou možnosti odvodnění?

ACO ShowerDrain E+ je naší vlajkovou lodí mezi sprchovými žlaby.

Žlab je kompletně vyroben z nerezové oceli. A to včetně odtokové komory, která je pevně svařena s tělem žlabu.

Řada E+ je vybavena sekundární drenáží pro rychlé vysoušení hydroizolační vrstvy. Samozřejmostí je také továrně připojený izolační límec, pro bezpečné napojení.

Integrovaná sekundární drenáž umožňuje rychlé vysoušení hydroizolační vrstvy i při použití obkladů z přírodního kamene.

Široká paleta roštů z nerezové oceli a skla splňuje nejvyšší nároky na design.

Sprchové žlaby E+ jsou k dispozici s podlahovou nebo stěnovou přírubou.

ACO Showerdrain M+ je modulární variantou v našem portfoliu sprchových žlabů.

Tělo žlabu je vyrobeno z nerezové oceli. Odtoková komora je vyrobena z plastu a umožňuje otáčení o 360 stupňů.

Řada M+ disponuje, stejně jako E+, sekundární drenáží pro rychlé vysoušení hydroizolační vrstvy. Samozřejmostí je i továrně připojený izolační límec pro její bezpečné napojení.

Moderní vzhled vzhled je korunován designovými rošty z nerezové oceli nebo skla.

Sprchové žlaby M+ jsou k dispozici s podlahovou nebo stěnovou přírubou (límcem).

Hledáte subtilní řešení sprchového žlabu? Zalíbilo se Vám řešení stěnového vtoku? Preferujete klasické provedení žlabu nebo hledáte ekonomicky výhodné řešení v kvalitě ACO? U nás si vybere každý!

Podívejte se na kompletní portfólio sprchových žlabů značky ACO ShowerDrain.

Kompletní sortiment ACO ShowerDrain

Přechod mezi podlahou sprchy a koupelny

Přechodové lišty ACO ShowerStep jsou určeny k instalaci mezi prostor bezbariérového sprchového koutu a přilehlou podlahu koupelny.

ACO ShowerStep poskytuje atraktivní přechod mezi oběma oblastmi a zajišťuje čistý detail. Vyznačuje se snadnou montáží, která šetří čas. Zároveň chrání i okraje přilehlé dlažby. Tento přechodový prvek je navržen pro přímou instalaci skleněné zástěny.

Klasické bodové odvodnění pro koupelny

ACO ShowerPoint Easyfow nabízí klasické řešení odvodnění sprchy. V naídce je provedení s designovým roštem z leštěné nerezové oceli. Kruhový nebo čtvercový tvar, navíc s možností uzamčení. Je možné zvolit i skleněné kryty nebo kryt pro zadláždění.

Vysoká odtoková kapacita zaručuje dostatečný odvodňovací výkon. A to i při použití vysokoprůtokových sprchových armatur.

Jaké jsou možnosti odvodnění pro lázně, wellness a aquaparky?

ACO FlexDrain SD jsou sprchové žlaby, se spádovaným dnem. Jsou vyráběny na zakázku dle individuálních požadavků. Jejich největší uplatnění je v lázních, wellness centrech, aquaparcích nebo sportovních areálech.

Díky spádovanému dnu lze použít méně výpustí pro delší linie, než by bylo nutné pro standardní sprchové žlaby. Jedná se o alternativu k štěrbinovým žlabům 8. Na rozdíl od nich přináší snadnější možnost čištění, díky snímatelnému roštu.

ACO štěrbinové žlaby 8 jsou vyráběny na zakázku dle individuálních požadavků. Jejich největší uplatnění je v lázních, wellness centrech, aquaparcích nebo sportovních areálech. Díky zakázkovému charakteru výroby je možná velká variabilita. Lze přizpůsobit délky a vytvořit různé tvary, např. L, T, U, apod.

Jedná se o téměř neviditelné odvodnění vnitřních prostor s dostatečnou kapacitou. Vyhoví tak i v náročném prostředí protiskluzných povrchů.

Norma ČSN EN 1253-1

Podlahové vpusti a střešní vtoky.

Norma ČSN 75 6760

Vnitřní kanalizace.

Michal Pátek

Technický konzultant a podpora prodeje


Západní, jižní a východní Čechy

Mobil: +420 603 144 665

Fax: +420 567 121 729

mpatek@aco.cz

Jana Klapková

Technický konzultant a podpora prodeje


Praha a střední Čechy

Mobil: +420 725 793 073
Fax: +420 567 121 729

jklapkova@aco.cz